V polovině září nás přijelo navštívit Maňáskové divadlo Šikulka s třemi pohádkami.

První pohádka se jmenovala „O poctivém Pepíkovi“. Její děj se odehrával na vesnici, kam se přestěhoval Pepík se svou rodinou z Prahy. Chlapec rád trávil čas s panem Mrázkem, ale toužil i po opravdových kamarádech. Ostatní děti se mu však posmívaly. Nakonec daly Pepíkovi šanci dostat se do jejich party. Výzva však skončila nehodou, kterou zachránil pan Mrázek. Děti si nakonec uvědomily, že Pepík je fajn kluk, i když je z města.

Druhá pohádka „Julinčin nový kamarád“ děti ponaučila o tom, že nic nemá přednost před opravdovým přítelem. Tatínek donesl z práce nového kamaráda – počítač. Julinka se tak zapálila do hraní na něm, že úplně zapomněla na svého pejska, který ji pořád tahal ven, jelikož potřeboval vyvenčit, až to nakonec nevydržel a loužičku udělal doma. Naštěstí si Julinka svou chybu uvědomila a počítač vrátila tatínkovi.

Poslední pohádka “ O líném zajíčkovi“ motivovala děti k práci, úklidu, starání se o své okolí a taky, že bez práce nejsou koláče. A aby na to nezapomínaly, naučily se i hezkou básničku:
Jedna houba k druhé houbě,
už je práce hotová.
Kdo je líný, nepracuje,
odměnu ať nečeká.

Dětem se představení velmi líbilo. Děkujeme divadélku za návštěvu a těšíme se na příště! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *